Ogłoszenia parafialne na Wszystkich Świętych - 01.11.2022 roku

Poniedziałek, 31 Październik 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na Wszystkich Świętych - 01.11.2022 roku

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01.11.2022 r.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych, pamiętajmy o naszych zmarłych. Msze święte będą o godz. 8.30, 10.30 i 14.00, po tej Mszy św. procesja na cmentarzu i modlitwy za zmarłych. Wszystkich Świętych jest świętem nas wszystkich, którzy należymy do Chrystusa i obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. a nie tylko nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, w dzień zaduszny w środę 2 listopada Msze św.: o godz. 10.00, 17.00 i 18.00, po tej Mszy św. będzie procesja na cmentarzu z poświęceniem lampek i zniczy. W dniach od 1-8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych. Wzorem lat ubiegłych przy porządkowaniu grobów, proszę nie wyrzucać liści do kontenera tylko na przyczepy ustawione na parkingu przed kościołem, ale tylko SAME LIŚCIE nie inne śmieci, bez worków foliowych!!! W kruchcie kościoła i na ołtarzu bocznym wyłożone są karteczki na wypominki za zmarłych tzw. jednorazowe, które będą odmawiane od Dnia Zadusznego przez całą oktawę. Można też składać wypominki za zmarłych na I półrocze 2022/2023, które są odmawiane przed Mszami w niedzielę, przy tych wypominkach proszę podać godzinę, kiedy mają być czytane. Bardzo proszę o zrozumienie Apelu odnośnie gospodarki śmieciami, bo leży to na dobru nas wszystkich. Ofiary składane na tacę podczas kolekty we Wszystkich Świętych są przeznaczone na gospodarkę śmieciami z cmentarza. We wszystkich Świętych można parkować samochody na boisku za plebanią i na podwórku plebanijnym.

2. W dniu 09.11.2022 r. o godz. 11.00 w Diecezjalnym Centrum Kultury na Zamku Bierzgłowskim odbędzie XVII Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej "TOBIE POLSKO". Natomiast w dniu 13 listopada o godz. 16.00 w Sali głównej Biblioteki - Centrum Kultury w Łubiance odbędzie się koncert patriotyczny Jana Pietrzaka "Żeby Polska była Polską. Zaprezentuje się także Zespół Polskie Kwiaty. Darmowe bilety do odbioru w BCK, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

3. Parafia Boluminek zaprasza do kościoła do Dąbrowy Chełmińskiej na Seminarium Odnowy Wiary. Cykl spotkań odbywać się będą od 20 października do 1 grudnia w każdy czwartek w kościele o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu wspominamy: w piątek Św. Karola Boromeusza, w tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Chorych odwiedzę w sobotę 5 listopada od godz. 9.00.